Otrzymałeś cenną poradę z zakresu finansów? Współpraca z ubezpieczycielem była udana? Księgowy we właściwy sposób zatroszczył się o fundusze Twojej firmy? Pośrednik handlowy pomógł Ci rozwinąć biznes? Jesteś zadowolony z obsługi kredytu? W takim razie podziel się swoją opinią z innymi użytkownikami! Twój komentarz pozwoli im znaleźć najlepszą firmę, a nam pomoże rozwinąć katalog przedsiębiorstw. Skorzystaj z w-portfelu.pl!
Czym jest rębak i gdzie znajduje zastosowanie?
Wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba porządkowania wszelkich pozostałości drzewnych, nieocenione są specjalistyczne maszyny do rozdrabniania drewna. Wykonują one szybko i sprawnie ciężką pracę, która w trybie ręcznym zajęłaby niewspółmiernie więcej czasu. Dlatego przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym są rębaki do drewna i w jakich dziedzinach znajdują zastosowanie.
Czym jest rębak do drewna?
Rębak do drewna to przydatna w pracach porządkowych maszyna, której zadaniem jest rozdrabnianie pozostałości drzewnych na mniejsze kawałki, tak zwane zrębki. Wyposażony jest w wytrzymały mechanizm do rozdrabniania materiału. Można wyróżnić rębaki do drewna bębnowe, tarczowe i walcowe, w zależności od konstrukcji elementu tnącego. Urządzenia mobilne najczęściej napędzane są silnikami spalinowymi, dlatego ich moc podaje się w koniach mechanicznych. Natomiast przemysłowe rębaki stacjonarne pracują dzięki wydajnym silnikom elektrycznym. Ważnym parametrem jest maksymalna średnica materiału, którą można rozdrobnić za pomocą rębaka.
Jak działają i jakie jest zastosowanie rębaków do drewna?
Działanie rębaka jest proste. Odcinki gałęzi lub kawałki drewna wsuwa się przez otwór wlotowy o lejowatym kształcie. Podawane są dalej do mechanizmu rozdrabniacza, a następnie w postaci zrębków wyrzucane z maszyny. Mogą być gromadzone lub przesyłane przez przenośniki. Rębaki do drewna znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle drzewnym i leśnym. Oddają nieocenione usługi podczas porządkowania ogrodów i terenów zieleni, szczególnie przy rozdrabnianiu odciętych gałęzi, odrostów czy samosiewów. Rębaki sprawdzają się w warsztatach stolarskich, firmach produkujących meble i w tartakach. Uzyskane z rębaka drewniane zrębki wykorzystywane są do produkcji papieru lub jako ściółka do produkcji ogrodniczej, a także na opał. Stosowane są także przy działaniach recyklingowych.
Jak można dowiedzieć się, odwiedzając stronę internetową dystrybutora nowych i używanych maszyny do drewna Interpart z Miastka na Pomorzu, dostępnych jest wiele typów i rodzajów rębaków mobilnych i stacjonarnych. Dobrym przykładem jest przemysłowy rębak Klockner 120 x 400L-2WT. Dysponuje silnikiem głównym o mocy 30 kW i ma dwa motoreduktory, każdy o mocy 2,2 kW. Wyposażony jest we wlot o wymiarach 120 mm x 400 mm oraz w dwa noże.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana