Otrzymałeś cenną poradę z zakresu finansów? Współpraca z ubezpieczycielem była udana? Księgowy we właściwy sposób zatroszczył się o fundusze Twojej firmy? Pośrednik handlowy pomógł Ci rozwinąć biznes? Jesteś zadowolony z obsługi kredytu? W takim razie podziel się swoją opinią z innymi użytkownikami! Twój komentarz pozwoli im znaleźć najlepszą firmę, a nam pomoże rozwinąć katalog przedsiębiorstw. Skorzystaj z w-portfelu.pl!
Czym są fundusze venture capital?
Venture Capital to inaczej kapitał podwyższonego ryzyka. Dotyczy on rozwoju przedsiębiorstwa, a dokładniej jego finansowania. W praktyce polega na znalezieniu zewnętrznego inwestora, który zasila budżet firmy, aby ta mogła zainwestować w technologie lub inne obszary. Inwestor zyskuje dzięki temu akcje lub udziały w przedsiębiorstwie. Czy takie rozwiązanie jest opłacalne dla firmy? Przekonaj się o tym.
Fundusze Venture Capital – najważniejsze informacje
Venture Capital dotyczą inwestycji w przedsiębiorstwo, które ma potencjał do rozwoju. Są one często obarczone dość dużym ryzykiem straty. To natomiast idzie w parze z możliwością uzyskania bardzo wysokich zysków, które wynikają z trafnej decyzji inwestycyjnej. Zdaniem ekspertów m.in. z takich placówek jak Kancelaria GESSEL fundusze Venture Capital odkrywają rolę pośrednika pomiędzy firmami i inwestorami. Ci piersi potrzebują kapitału na dalsze prowadzenie działalności lub rozwój, drudzy z kolei poszukują sposobów na pomnażanie swoich środków.
Inwestorami mogą być nie tylko firmy i osoby prywatne, ale również:
agencje rządowe,
fundacje,
banki,
korporacje,
towarzystwa ubezpieczeniowe.
Podmioty inwestujące w przedsiębiorstwo mogą mieć różne specjalizacje i strategie, jeżeli chodzi o lokowanie środków. Część z nich wybiera określone branże, inne stawiają na firmy będące w trakcie konkretnego rozwoju np. technologicznego, kiedy środki są zwykle najbardziej potrzebne.
Kto może skorzystać z funduszy Venture Capital?
Środki z funduszy Venture Capital nie są dostępne dla każdego przedsiębiorstwa. Konieczne jest spełnienie kilku warunków. Firma nie może być notowana na rynku giełdowym. Oprócz tego wymaga się od niej, aby działała w obszarze, w którym odnotowuje się trend wzrostowy. Ważna jest także innowacyjność, która zapewnia przewagę nad konkurencją. Od przedsiębiorstwa wymaga się przejrzystego modelu biznesowego wraz z konkretnymi planami na dalszy rozwój. Korzystanie z funduszy Venture Capital ma wiele zalet. W przypadku nowej firmy pozyskanie inwestora może zająć od pół do jednego roku. Przedsiębiorstwo zyskuje nie tylko sam kapitał na dalszą działalność i rozwój. Wraz z nim często otrzymuje wsparcie w zakresie zarządzania, marketingu oraz gospodarowania finansami. Ważne są również kontakty biznesowe.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana