Otrzymałeś cenną poradę z zakresu finansów? Współpraca z ubezpieczycielem była udana? Księgowy we właściwy sposób zatroszczył się o fundusze Twojej firmy? Pośrednik handlowy pomógł Ci rozwinąć biznes? Jesteś zadowolony z obsługi kredytu? W takim razie podziel się swoją opinią z innymi użytkownikami! Twój komentarz pozwoli im znaleźć najlepszą firmę, a nam pomoże rozwinąć katalog przedsiębiorstw. Skorzystaj z w-portfelu.pl!
Gdzie szukać pomocy w uzyskaniu odszkodowania?
Niestety nawet najbardziej ostrożnemu kierowcy przydarzyć się może kolizja albo wypadek drogowy, skutkujący poważnym uszkodzeniem samochodu. Co gorsza, dojść może również do uszczerbku na zdrowiu. Osobom poszkodowanym należą się wówczas odszkodowania, wypłacane najczęściej na podstawie polisy OC sprawcy zdarzenia. Dlatego jak najszybciej rozpocząć należy proces odszkodowawczy.
Proces ten nie musi być skomplikowany, należy jednak podejść do niego z dużą skrupulatnością. Wszelkie nieprawidłowości – takie jak niepełna dokumentacja albo niepełny opis zdarzenia i jego konsekwencji – zaowocować mogą tym, że odszkodowanie nie zostanie wypłacone albo okaże się zbyt niskie do tego, by posłużyć mogło naprawie szkód.
– Dlatego od razu po wypadku lub kolizji warto zwrócić się o pomoc do specjalistów doświadczonych w tej materii – radzi przedstawiciel firmy odszkodowawczej BRYKSA EXPERT z Gdańska.
Wypłata odszkodowania z OC lub AC
Ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie z OC sprawcy lub z naszego AC, o ile taką polisę posiadamy. OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, które pokrywa nie tylko koszt naprawy pojazdu, ale również holowania, wynajmu samochodu zastępczego, a nawet leczenia oraz rehabilitacji. Opcjonalne AC pozwala natomiast na uzyskanie odszkodowania wówczas, kiedy to my zawiniliśmy albo gdy uszkodzenie pojazdu wynika ze zdarzeń losowych (wyskakujące na drogę dziki zwierzę, drzewo złamane przez wichurę itp.).
Zgłoszenie szkody komunikacyjnej
Niezależnie od tego, o jakie ubezpieczenie chodzi, niezbędne jest zgłoszenie szkody komunikacyjnej z pełną dokumentacją zdarzenia, której przygotowanie dobrze jest zlecić ekspertom. Najważniejsze informacje, jakie są potrzebne, to: dane uczestników wypadku, miejsce i data zdarzenia oraz numer rejestracyjny pojazdu sprawcy. Kiedy natomiast ubezpieczyciel wyliczy nam kwotę odszkodowania, specjaliści z firmy odszkodowawczej mogą zweryfikować przedstawiony kosztorys. Zaniżone odszkodowania zdarzają się niestety bardzo często. Ale jeśli eksperci udowodnią, że kosztorysu nie przygotowano z uwzględnieniem wszystkich uszkodzeń i obowiązujących cen, uzyskamy podstawę do żądania stosownej dopłaty. W razie potrzeby walczyć możemy o nią nawet przed sądem.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana