Otrzymałeś cenną poradę z zakresu finansów? Współpraca z ubezpieczycielem była udana? Księgowy we właściwy sposób zatroszczył się o fundusze Twojej firmy? Pośrednik handlowy pomógł Ci rozwinąć biznes? Jesteś zadowolony z obsługi kredytu? W takim razie podziel się swoją opinią z innymi użytkownikami! Twój komentarz pozwoli im znaleźć najlepszą firmę, a nam pomoże rozwinąć katalog przedsiębiorstw. Skorzystaj z w-portfelu.pl!
Informacje dotyczące refundacji peruk medycznych

Spis treści
- Wysokość refundacji na zakup peruki medycznej
- Kto może ubiegać się o zwrot kosztów peruki?
- Jak złożyć wniosek na dofinansowanie peruki medycznej?
Niektóre schorzenia, nie tylko choroby nowotworowe, powodują wypadanie włosów. Jest to nieprzyjemna sytuacja, która może prowadzić do pogorszenia samopoczucia, a nawet depresji. Wiele osób nie potrafi się pogodzić z nagłą zmianą wyglądu. Pomocne okazują się więc peruki, za pomocą których można przynajmniej częściowo odzyskać ładną fryzurę. Dowiedz się więcej o refundacji na zakup medycznych wyrobów perukarskich.
Pacjenci po chemioterapii, a także osoby zmagające się z innymi schorzeniami, które powodują wypadanie włosów, mogą liczyć na pomoc w postaci refundacji peruki. Wyroby perukarskie umożliwiają poprawienie wyglądu, a tym samym zwiększenie pewności siebie i podniesienie własnej samooceny. Dostępne są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, a także dzieci. Można je kupić w różnych rozmiarach, kolorach oraz długościach, co umożliwia dopasowanie produktu do indywidualnych potrzeb czy upodobań. Peruki medyczne znajdują się m.in. w Ceny peruk w swiatperuk.pl. Pracownicy chętnie pomogą w wyborze odpowiedniego wyrobu. Kierując się wiedzą i doświadczeniem dobiorą produkt idealny do danej osoby.
Wysokość refundacji na zakup peruki medycznej
Peruki medyczne zostały uznane za środki wspomagające leczenie, w związku z czym można się ubiegać o refundację na ich zakup. Trzeba się jednak liczyć z pewnymi limitami. NFZ pokrywa bowiem wydatki na te produkty, nieprzekraczające 250 zł. Do tej kwoty można dowolnie wybierać peruki. Jeśli jednak produkt jest droższy, pacjent samodzielnie musi dopłacić różnicę. Refundacja obejmuje zarówno peruki naturalne, jak i syntetyczne. Wybór konkretnego modelu zależy od indywidualnych preferencji. O takie świadczenie można się ubiegać raz w roku. W przypadku nieodwracalnej utraty włosów możliwe jest składanie wniosku co kilkanaście miesięcy. Dzięki temu ciągle można cieszyć się wysokiej jakości, ładnie wyglądającą peruką medyczną.
Kto może ubiegać się o zwrot kosztów peruki?
Najczęściej o refundację na zakup peruki ubiegają się osoby po chemioterapii. Choroby nowotworowe jak najbardziej stanowią wskazanie do uzyskania takiej pomocy. Poza tym na to świadczenie mogą liczyć pacjenci zmagający się z innymi schorzeniami, powodującymi wypadanie dużej ilości włosów. Wniosek może być wystawiony również osobom, które cierpią na predyspozycje genetyczne dotyczące osłabienia włosów czy osobom skarżącym się na łysienie. Refundacja na zakup peruki medycznej obejmuje również pacjentów po wypadkach i urazach, np. poparzeniach. Doznane uszkodzenia mechaniczne jak najbardziej umożliwiają ubieganie się o zwrot kosztów peruki medycznej.
Jak złożyć wniosek na dofinansowanie peruki medycznej?
Aby możliwe było uzyskanie refundacji na zakup wyrobu perukarskiego, konieczne jest złożenie wniosku o zwrot kosztów poniesionych na jego zakup. Zlecenie powinien wystawić odpowiedni lekarz. Nie wystarczy zgłosić się do lekarza rodzinnego, trzeba wybrać się do specjalisty. Może być to specjalista z dziedziny medycyny onkologii klinicznej, hematologii, dermatologii czy wenerologii. Poza tym taki wniosek wystawiają również lekarze chirurgii onkologicznej, ogólnej, a także dziecięcej. O zwrot kosztów poniesionych na zakup peruki medycznej można się starać raz w roku. Termin jest liczony od dnia, w którym zostało wystawione zlecenie przez lekarza specjalistę.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana