Otrzymałeś cenną poradę z zakresu finansów? Współpraca z ubezpieczycielem była udana? Księgowy we właściwy sposób zatroszczył się o fundusze Twojej firmy? Pośrednik handlowy pomógł Ci rozwinąć biznes? Jesteś zadowolony z obsługi kredytu? W takim razie podziel się swoją opinią z innymi użytkownikami! Twój komentarz pozwoli im znaleźć najlepszą firmę, a nam pomoże rozwinąć katalog przedsiębiorstw. Skorzystaj z w-portfelu.pl!
Metody badania materiałów łatwopalnych

Spis treści
- W jakim celu wykonuje się badania materiałów łatwopalnych i energetycznych?
- Instrumenty niezbędne do badań substancji łatwopalnych oraz energetycznych
- Rodzaje badań materiałów energetycznych
Badania materiałów łatwopalnych i energetycznych mają bardzo szerokie spektrum zastosowania. Wykorzystywane są zarówno w przemyśle zbrojeniowym, jak i cywilnym. Każda z metod badawczych wymaga różnego typu instrumentów. Dowiedz się, jakie są podstawowe metody badania materiałów łatwopalnych i jakiej aparatury wymagają.
W jakim celu wykonuje się badania materiałów łatwopalnych i energetycznych?
Badania materiałów energetycznych mają za zadanie ocenę ich przydatności do celów produkcyjnych oraz analizę ich właściwości pod kątem zastosowania. Są również przydatne przy poszukiwaniu metod bezpiecznego przechowywana i transportu. Badania materiałów łatwopalnych i energetycznych pozwalają na analizę ich stabilności i wrażliwości na czynniki zewnętrze.
Przeczytaj również: Jak uzyskać ulgę na robotyzację?
Instrumenty niezbędne do badań substancji łatwopalnych oraz energetycznych
Do badań materiałów energetycznych wykorzystuje się urządzenia zaprojektowane przez doświadczone firmy. Jedną z nich jest czeska OZM Research, która dostarcza instrumenty badawcze do wojskowych centrów badawczo-rozwojowych, jednostek certyfikujących, producentów materiałów wybuchowych, uczelni, instytutów naukowych w ponad 40 krajach. Polskim dystrybutorem aparatury jest dostawca sprzętu wojskowego Forcepol z Warszawy, który oferuje też balistyczne systemy pomiarowe, pokładowe systemy awioniki, radary dopplerowskie itp.
Przeczytaj również: Z czego wynika popularność foliowych reklamówek?
Rodzaje badań materiałów energetycznych
Wrażliwość materiałów energetycznych na bodźce mechaniczne określa się, badając ich reakcję na falę uderzeniową, uderzenia i tarcie. Urządzeniem przeznaczonym do pomiaru wrażliwości materiałów energetycznych na uderzenia jest zautomatyzowany tester udarności BFH 12A. Umożliwia badanie substancji wybuchowych z dużą zawartością propylenów, substancji pirotechnicznych i innych materiałów czułych na bodźce uderzeniowe.
Innym badaniem jest pomiar wrażliwości elektrostatycznej materiałów, która jest najczęstszą przyczyną niekontrolowanych detonacji substancji wybuchowych. Można je przeprowadzić za pomocą aparatury X Spark. Kolejnym badaniem jest analiza zachowania się materiałów łatwopalnych podczas spalania. Do tego celu używa się bomb manometrycznych. Niezwykle przydatnymi urządzeniami laboratoryjnymi są komory detonacyjne, które umożliwiają przeprowadzanie bezpiecznych i pozbawione hałasu eksperymentów detonacyjnych z udziałem środków wybuchowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana