Otrzymałeś cenną poradę z zakresu finansów? Współpraca z ubezpieczycielem była udana? Księgowy we właściwy sposób zatroszczył się o fundusze Twojej firmy? Pośrednik handlowy pomógł Ci rozwinąć biznes? Jesteś zadowolony z obsługi kredytu? W takim razie podziel się swoją opinią z innymi użytkownikami! Twój komentarz pozwoli im znaleźć najlepszą firmę, a nam pomoże rozwinąć katalog przedsiębiorstw. Skorzystaj z w-portfelu.pl!
Na czym polega rozliczanie podatków w oparciu o ryczałt ewidencjonowany?
Rozliczanie podatków na podstawie przychodów ewidencjonowanych dotyczy przedsiębiorców, którzy zgłosili ten fakt w Urzędzie Skarbowym. W tym przypadku, zależnie od wniosku, podlegają mu przychody z tytułu działalności gospodarczej pozarolniczej oraz rolniczego handlu detalicznego. Co ważne, przychody te nie mogą być rozliczane wspólnie z małżonkiem lub jako samotny rodzic, a także nie wolno odliczać od ryczałtu ulgi na dzieci. Co warto o nim wiedzieć?
Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – co to takiego?
Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych to jedna z najprostszych form opodatkowania działalności gospodarczej. Podstawą opodatkowania ryczałtem jest osiągnięty przychód, bez uwzględniania jego kosztów. Dlatego też cały proces nazywa się uproszczonym w stosunku do normalnego rozliczania podatku.
Przeczytaj również: Czy opłaca się być na ryczałcie?
To rozwiązanie przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy nie ponoszą dużych kosztów związanych z prowadzoną działalnością. Skorzystać mogą z niego również spółki cywilne spółki i jawne, w których wspólnikami są osoby fizyczne, a także przedsiębiorstwa w spadku. Najważniejszym warunkiem jest nieprzekroczenie przychodów w wysokości 2 milionów euro w poprzednim roku podatkowym.
Przeczytaj również: Kto może przejść na ryczałt 15%?
W przypadku jakikolwiek wątpliwości, aby uniknąć przykrych konsekwencji, warto skorzystać z kompleksowych usług księgowych. Doświadczona firma pomoże w prowadzeniu ewidencji przychodów, pracownicy doradzą w sytuacjach wymagających wyjaśnienia, a nawet udostępnią wzory wszystkich niezbędnych dokumentów do rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Rozliczenie podatków w jakiejkolwiek formie, również w oparciu o ryczałt ewidencjonowany, jest usługą wykonywaną na tyle często, że nie stanowi żadnego wyzwania.
Przeczytaj również: Na czym polega ewidencja ryczałtowa?
Takie usługi online oferuje biuro podatkowo-finansowe Kognitariat. To firma z wieloletnim doświadczeniem, która nieustannie śledzi zmieniające się przepisy prawne, co daje pewność, że wizyty w instytucjach administracji państwowej nie są konieczne. Współpracuje zarówno z dużymi przedsiębiorcami, jak i osobami, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Niezależnie od wybranej formy opodatkowanie pracownicy nieustannie analizują sytuacje firmy i proponują najkorzystniejsze rozwiązania.
Co musi zawierać ewidencja przychodów?
Obecnie ewidencja przychodów może być prowadzona zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej. W jej skład musi wchodzić kwota uzyskania przychodu oraz data jego uzyskania. Ponadto obowiązkowa jest również data wpisu, jak i numer dowodu księgowego, na podstawie którego został on zamieszczony.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana