Otrzymałeś cenną poradę z zakresu finansów? Współpraca z ubezpieczycielem była udana? Księgowy we właściwy sposób zatroszczył się o fundusze Twojej firmy? Pośrednik handlowy pomógł Ci rozwinąć biznes? Jesteś zadowolony z obsługi kredytu? W takim razie podziel się swoją opinią z innymi użytkownikami! Twój komentarz pozwoli im znaleźć najlepszą firmę, a nam pomoże rozwinąć katalog przedsiębiorstw. Skorzystaj z w-portfelu.pl!
W jakich procesach przemysłowych znajdują zastosowanie stanowiska zrobotyzowane?
Stanowiska zrobotyzowane wykorzystywane są w przemyśle motoryzacyjnym, maszynowym oraz w branży elektronicznej i medycznej. Pozwalają na skrócenie czasu produkcji i otrzymanie wyrobu o najwyższej jakości. Roboty przemysłowe są stale rozwijane i coraz bardziej wszechstronne, dlatego znajdują zastosowanie również w nowych branżach.
Jakie procesy można zrobotyzować?
Największą popularnością cieszą się roboty przemysłowe gratujące, polerujące, pakujące, paletyzujące, a także stanowiska szlifierskie i obrabiarki. Zautomatyzowane stanowiska do spawania i zgrzewania można spotkać w fabrykach samochodowych, w których ważna jest wysoka dokładność spawów oraz estetyka ich wykonania. Coraz częściej stosowane są centra obróbcze z uchwytami, w których w zależności od rodzaju materiału, umieszcza się odpowiednie narzędzie do wykańczania detali. Roboty zastępują ludzi na stanowiskach, na których panują szkodliwe warunki, np. podczas malowania i lakierowania. Znacznie skracają też czas wykonywania czynności takich jak pakowanie, rozładunek i paletyzacja.
W jakich branżach stosuje się roboty przemysłowe?
Roboty przemysłowe stosuje się na szeroką skalę w branży motoryzacyjnej i farmaceutycznej, a także w przemyśle metalowym, maszynowym, i elektronicznym. Nowoczesne stanowiska zrobotyzowane są również bardzo doceniane w branżach traktujących priorytetowo bezpieczeństwo stosowania wyrobów. Jest to m.in. branża lotnicza, w której to maszyny stosowane są do produkcji komponentów samolotów i podzespołów charakteryzujących się najwyższą precyzją. Dotyczy to także przemysłu motoryzacyjnego, gdzie roboty wykorzystuje się zarówno do produkcji, jak i do testowania elementów.
Jakie są zalety stanowisk zrobotyzowanych?
Stosowanie robotów przemysłowych umożliwia uzyskanie bardzo wysokiej powtarzalności wytwarzanych produktów. Zautomatyzowanie zakładu przemysłowego to gwarancja wzrostu szybkości produkcji, przy jednoczesnym podniesieniu jakości wyrobów. Roboty ograniczają też straty związane z produkcją wadliwych elementów i wytwarzają minimalną ilość odpadów poprodukcyjnych. Projektowanie robotów przemysłowych, ich produkcję oraz instalację i dostarczenie oprogramowania dopasowanego do procesów zachodzących w danym przedsiębiorstwie, warto przekazać doświadczonej firmie inżynierskiej, np. firma ARM Robotics z Katowic.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana